Pregled objav po času

  • ISTANBULSKA KONVENCIJA

    GLASOVANJE O SPREJETJU V EU PARLAMENTU UVOD – EU kot celota želi pristopiti k Istanbulski konvenciji– Ta proces je neodvisen od domače ratifikacije– Pristop na ravni EU je dvojen:o v celoti v pristojnosti evropskih institucijo v izključni pristojnosti EU in v pristojnosti držav članic§ To je tisto, kar bo v prvi vrsti vplivalo na države…

    Preberite več

  • Zastaranje preživnine

    Preživninska terjatev načeloma zastara na podoben način kot vsaka običajna civilna terjatev – torej s potekom časa in izpolnitvijo pogojev, ki so potrebni za zastaranje. Zastaranje je seveda zadržano v primeru sodnih postopkov (npr. izvršba oz. izterjava preživnine, določitev preživnine v pravdi, znišanje ali znižanje preživnie). Zmotno je stališče, da preživninske terjatve ne zastarajo. Je…

    Preberite več

  • Pritožbe nad delom uradnih oseb

    Na tej strani najdete kratek povzetek in orientacijo za pritožbene poti zoper nosilce posameznih dejanj. Za več informacij si preberite podstrani ustreznih področij. Policisti Pritožbe zoper policiste obravnava Sektor za pritožbe nad policijo https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-notranje-zadeve/o-ministrstvu/direktorat-za-policijo-in-druge-varnostne-naloge/sektor-za-pritozbe-zoper-policijo/. Na tej spletni strani najdete obrazec za pisno izpolnjevanje, precej enostavneje pa je prijavo oddati preko interneta (portal eUprava), potrebujete pa…

    Preberite več

  • Nekaj podatkov o slovenskih ženskah

    V čem izstopajo od evropskega povprečja? Povzeto po https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/8693 Po visoki stopnji delovne aktivnosti Primerjava stopenj delovne aktivnosti žensk z otroki pokaže, da sodi Slovenija od nekdaj med države z najvišjimi stopnjami. V letu 2017 je bilo med ženskami, starimi 15–64 let, ki so imele dva otroka, delovno aktivnih 87 %. S tem podatkom se…

    Preberite več

  • Zgodba #4

    O omejevanju stikov tudi s pomočjo CSD…Otroka odpeljala. Razgovor na CSD.Ona: predlagam stike 1x na teden 1h, pod nadzoromCSD: tako omejeni ne morejo bitiOna: potem 2x tedensko 2 uriOn: se ne strinja, zahteva 2x tedensko 3h in vsaki drugi vikendOna: ostaja pri svoji zahteviCSD: v kolikor s tem ne strinjate, otroka ne boste videli do…

    Preberite več

  • Zgodba #3

    Sem oče 6. let stare hčerke, kateremu se onemogočajo stiki. Od razhoda z izvenzakonsko partnerko, oziroma mojega odhoda iz skupnega bivališča, je res preteklo komaj 3 mesece. Skupaj sva živela 18 let. Odšel sem iz protesta, zaradi nevzdržnega odnosa partnerke. Ni se hotela niti pogovoriti o problemih, ki so se kopičili že nekaj časa, jaz…

    Preberite več

  • Ali lahko odklonim vračilo otroka drugemu staršu?

    Ko enkrat očetje dobimo začasni ali stalni razpored stikov se jih moramo držati. Razen v primeru dogovora in soglasja z materjo odmikov ni. Če tako soglasje dosežete, je super če se ga da dokazati (glej razmišljanje Dokazljivost v postopku) saj navajanje “da sta se tako dogovorila” v primeru spora ne zdrži. Samovoljno pa lahko odklonite vračilo…

    Preberite več

  • Dokazljivost v postopku

    V borbi za otroke nas očete čaka ogromno postopkov pred različnimi institucijami (policija, sodišče, CSD, …). Ključno za našo verodostojnost so dokazi, ki jih lahko predložimo. Poglejmo torej, kako je z dokazljivostjo gradiva, ki ga predložimo. Dokazljivost lahko dosežemo sledeče (po padajoči verodostojnosti): notarski zapis: morata do notarja, kjer se pred njim dogovorita, on pa dogovor…

    Preberite več

  • Avdio in video posnetki v sodnem procesu

    Dobrodošel premislek bi veljal uporabi zvočnih in/ali video posnetkov v samem postopku, v katerem so vmešani mladoletni otroci. Prva reakcija vsakega odvetnika je, da posnetki niso uporabni, saj (običajno) nimamo soglasja za snemanje od vseh na posnetku. Na eni obravnavi je odvetnica nasprotne stranke celo trdila, da bi potreboval tudi soglasje za uporabo posnekta kot dokaza (???).A…

    Preberite več

  • Zakaj je materam (in ženskam nasploh) v interesu podpreti Društvo očetov?

    Prepričan sem, da je tale naslov na prvi pogled vzbudil marsikateri nasmešek “Mertlju se je čisto odpeljalo“. Ampak, preberite tole moje razmišljanje do konca pa se pogovorimo (=komentarji vabijo). 🙂 Zadnjič sva komunicirala s prijateljico J. Zanimiva ženska. Borka. Dvakratna mati čudovitih sinov, starih približno toliko kot moja starejša. Glasna zagovornica pravic žensk. Predsednica ene…

    Preberite več

  • Zgodba #2

    Moj za starejšo hčer (11 let) bije hude bitke že od ločitve leta pred 8 leti. Bivša je čez dan, ko ni bilo nobenega doma spakirala in šla v XXXXX k svojim. To je po kasnejših ugotovitvah planirala vsaj tri mesece in počasi vozila stvari k svojim, zbrisala določene datoteke in slike iz domačega računalnika,…

    Preberite več

  • Zgodba #1

    Pred 10 leti jo je pobral iz dna. Punca z mnogimi talenti, z močno žensko esenco. Dal ji je vse, odplačal kredite, kupil avto, del njegove hiše preuredil v prostor za obrt, kjer naj bi služila lasten kruh. Ja pa ja, niti za žemljo ni zaslužila. Po petih letih izkoriščanja, manipuliranja je bila že na…

    Preberite več

  • Usmeritve za pisanje Zgodb očetov

    Uporabljajte oče, mati, sin, hčera itd. ne uporabljajte imen. Spremenite detajle, če menite, da bi vas to izdalo. Vendar ohranite moralo zgodbe. Npr., če je dejansko prišlo do prepira na smučanju, napišite “do prepira je prišlo na kolesarjenju”. Opišite vašo življensko izkušnjo kronološko: iz kakšnih razmer izhaja mati in vi opišite nenavadnosti in težave v…

    Preberite več